04-05/09/2021 Cumartesi ve Pazar
30 Ağustos 2021 ZAFER TURU etkinliğimizi başarı ile tamamlayıp döndük ve bu hafta sonu, Zafer Turuna hazırlık nedeniyle birkaç hafta boyunca gece 03.00 da başlayan Pazar rutinlerimiz nedeniyle değişmiş olan rotamızı gene klasik çizgisine oturttuk. Yani Cumartesi günü Bostancı-Kaynarca, Pazar günü Bostancı-Akfırat olarak turumuzu gerçekleştirdik.
Tabi 30 senedir disiplin ve istikrar ile gerçekleştirdiğimiz bu rutinlerimiz sürekli değişen profillerin katılımıyla renkli ve değişken olsa da, bu sene artık güvenlik ve güvenli sürüş eğitimlerimizin akademik bir tabana oturmasına yönelik projelerimiz sebebiyle de, artık hafta sonu rutinlerimize katılıma da bazı standartlar getirmeye başlayacağız. Bu turlara yakında, haydi bu sabah bir ben de deneyeyim diyerek gelmeyi mesela kabul etmeyeceğimiz bir döneme başlayacağız. Bizimle grup sürüşü içinde pedal basmak isteyen bisiklet severleri önce bir eğitimden geçirerek, hem kendileri hem de içinde bulundukları grup için güvenli bir sürüş adına bilgilendirecek ve daha keyif alacakları bir akış içinde konumlandıracağız .
Yakında bu konudaki duyuru ve etkinliklerimizi de sunmaya başlarız.
Bu hafta sonu olan rutinlerimizde, gene görev alan gönüllü dostlarımızın ve sürüş yerine araç içinde destek veren değerli dostumuz Nedim Beyin de emeklerine teşekkür etmeden geçmek istemiyorum. Rüzgarın çok olduğu bu sürüşlerimizde, grup sürüş kuralarına riayet ederek dikkati elden bırakmayan ve dostluk temasıyla, gönülden katılım sağlayan tüm arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.
Grup sürüşlerimizde, tren şeklinde çok uzun bir kuyruk oluşturduğumuz için, yolda önümüze çıkan tehlikeli halleri, çukur, tümsek, yarık, yama, ıslak zemin, cam kırıkları, park halinde araç, açık kapı, ters yönden gelen sporcu ve bisikletçi, yanından geçtiğimiz gruplar vb sesli olarak arka tarafa duyuruyoruz. Arkaya doğru bunun iletilmesi gerekiyor ki, en arkadaki dostumuz da temkinli davranabilsin.. Yanından geçmekte olduğumuz aynı yöne süren bisikletlileri de, bizim grubumuzdaki arkadan gelenleri de dikkatli olmaya çağırmak adına, “DİKKAT SOLUNUZDAYIZ ” “SAĞA DİKKAT” vb sesli uyarılarımızı, yolda geçtiğimiz kişilerin de kişisel almamaları gerekir, çünkü bunlar o anda boşta bulunup bir sağ sol yapan gidonun hepimize yaşatabileceği sorunların önüne geçmek için tek çaredir. Ne de olsa, yanından geçtiğimiz kişilerin dikkat, deneyim ve kontrolü hakkında her zaman “en aza sahip olabilecekleri kabülü” ile hareket etmek sorumluluğunu taşıyoruz.
Bizim grubumuzun en büyük özelliği, sosyal bir oluşumdaki toplumsal harmanlanma düzeyi.. Bizde her yaş, her cinsiyet, her meslek, her inanç, her siyasi görüş, her tür hayat görüşüne sahip, her sosyal statüden ve her kültür düzeyinden insan bir arada pedal basar.
Velhasıl… Herkese tekrar teşekkürler:))

Görseller için tıklayınız

Sevgiler
jale 

Cevapla