Bugün misafir bisikletçi dostlarımızın sayısı oldukça fazlaydı, hepsinin bizimle ilk sürüşü olmak üzere, 14 yaşındaki sevgili Toprak, MTB sonrası yol bisikletini aldığının ertesi sabahında ilk bisikletini kullanışını ve ilk ATİLLA ANTRENMANINI bizimle yaptı.
Beylikdüzü’ nden gelen de vardı, ta Senegal’den gelip de 7 senedir ülkemizde okuyan sevgili Mustafa da… Kütahya’ dan takipçimiz olup da artık İstanbullu olan Harun Ayvalı da vardı, Burak bey, Mehmet Bey ve Yılmaz Bey de… Bizim zaten ailemizden olan Hakkı Çek’i, Bahtiyar’ ı, Levent’ i, Enes’ i ve diğer aile üyelerimizi saymıyorum bile..
Teknik direktörümüz:) ve eskort aracımız olarak kendi aracıyla bize eşlik eden dostumuz Ümit bey de vardı.
Grup sürüşlerinde güvenli sürüş için en önemli şart, mutlak surette kaptanın, yani grubu idare eden kişinin, -bizde ise bu isim bu oluşumun kurucusu ve sahibi olan Atilla Atay’dır- sözünü harfiyen dinlemektir. Çünkü grup sürüş kurallarına ve kaptanın öngörülerine uyulmadan yapılan sürüş ciddi riskler taşır. Sonuçta 2 teker üstünde bir devinim halindeyiz ve büyük bir organizmanın parçaları olarak hareket etmek zorundayız, bölünür, parçalanır, ayrı başları çekmeye kalkarsak, çok ciddi tehlikeleri de kendimiz yaratırız. Bizi toplu halde gören trafik içindeki araçlar, bize saygılı yaklaştıkları gibi, hareket yönümüz ve hızımız hakkında net bir izlenim edindikleri için tedirgin olup kazalara da sebep olmazlar. Güvenli sürüş için lütfen kişisel değil, tamamen kolektif bir bilincin parçaları olarak aynı ritmle nefes alıyormuşcasına birlik içinde ve uyumlu hareket etmeliyiz.
Özellikle tünel geçişleri, kavşaklar vb yerlerde bu daha da büyük önem taşır.
Her birimiz, farklı kültürler, farklı inançlar, farklı meslekler, farklı yaşlar ve cinsiyetten kişileriz.. Ama BİR ARADA HAREKET EDİYORUZ.

Antrenmanlarımıza katılmayı arzu ettiğinizde grup sürüş kurallarımıza tam anlamıyla uyum sağlamanız bizim açımızdan her şeyden daha önemli bir ayrıntı olduğu gibi, yansıttığımız imaj ve toplu görünümümüzün gerekliliği açısından da aynı formalardan , oluşumumuza ait olan ATİLLA formalarından giyiniyor olmanız da olmazsa olmazımız değil ise de TERCİH sebebimizdir. Bisiklet farkındalığı konusunda bu grubun 1995 den beri aynı rota üzerindeki istikrarlı varlığının etkisi çok büyüktür.

Görseller için tıklayınız
Sevgilerimizle
Jale Özen

Cevapla