9. ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANMA BİSİKLET TURUMUZ BAŞARIYLA SONA ERDİ

17-18 Mart 2024 tarihlerinde İstanbul Silivri’ den bisikletlerle çıkış yaparak başlayan 9. ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ ANMA BİSİKLET TURUMUZ, 280 km pedal çevirerek, maneviyatı çok yüksek bir ekip ruhu ile nihayete erdi.

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem… Sığmazsın…

Böyle büyük bir manevi varoluşun ebedi istirahatgâhını düşünmek bile aklımıza, ruhumuza, vicdanımıza sığmıyor… 15 yaşlarında bir nesil şehit düştü bu toprakları VATAN kılmak için..

Yenilmez denen emperyalizm canavarına boyun eğdirdi.. Anaların yüreği dağlandı. Bu vatan sizlere minnettar… Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm silah arkadaşları ve binlerce şehidimizin ruhları şad olsun. Görevimizi bu sene de başarıyla yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Meksika Atillalarımız da bu anlamlı turda her zamanki gibi bizimleydi.

Bu turu tasarlayan, organize eden ve yöneten @atilla.atay ‘ a ve turda emeği geçen herkese, pedal çeviren tüm dostlarımıza, araçta destek veren güzel insanlara, turu yöneten 2. kaptanımız @bahadir_kaya_ ‘ ya ve hem 3. Kaptan hem de giydiğimiz özel formaları üretip bizlere giydiren @omer.cengiz1 @noback e teşekkürlerimizle…Ekip arkadaşlarımızın da adını burada zikredelim; teşekkür edelim; Atilla Atay, Bahadır Kaya, Sahra Korkmaz, Erdem Öztürk, Metin Demir, Timur Güngör, Oğulcan Kılıç, Nedim Kılıç, Ömer Faruk Cengiz, Hakan Caman, Bülent Telek, Feyman Tekin, Murat Kılıçaslan, Yunus Emre Kara, Serkan Gülşen, Tarık Güngör, Ali Selçuk, Ahmet Hasan Somay, Emre Sert, Vedat Şahan, Aykan Peker, Polat Özgül, Hüseyin Hançer, Edip Yolcu, Orhan Türkmen ve ben Jale Özen…

Bazı fotoğraflar için tıklayınız

Sevgi ve sonsuz saygıyla..

Cevapla