6-11 EKİM 2017 tarihleri arasında ALANYA GRAND OKAN otelde konaklanarak yapılan ANTRENMAN KAMPIMIZ, farklı güzergahlara yapılan dinamik ve verimli antrenmanlarla amacına uygun bir performansta gerçekleşti…

Katılımcıların enerjisi ve bütünsel yaklaşımı ile sosyal alanda da tatmin edici faaliyetlerle yaşanan kampın son gününde CUMHURBAŞKANLIĞI BİSİKLET YARIŞI’nın START alanı da ziyaret edildi.

Uluslararası konuklarına her dönem ev sahipliği yapan ALANYA ‘nın gerek belediyesinin ve gerekse de böylesi anlamlı bir ULUSLARARASI içerikli YARIŞ organizasyonunu gerçekleştiren kurumların ilgili duyurularını yeteri kadar yapmaması nedeniyle START alanında yerli veya turist halktan katılımın az olması içimizi acıttı.

Oysa ses getiren bir açılış olarak tüm haberlerde yer bulmalı ve bisikletle ilgili ilgisiz herkesin konuya alakası sağlanmalıydı.  O ilk açılış gününde halkın yoğun ilgisi izdiham gibi bir coşkuyu yansıtmalıydı.

Doğrusu bisiklet hakkında yapılan girişim ve etkinlikler; ne yazık ki hükümet politikası ile de desteklendiği halde, bisiklet adına hiç de memnun edici düzeyde gelişim sağlamıyor bilakis gittikçe geriliyor. Konuya bu yaklaşımla bakıldığında, hükümetin bile desteklediği bir konuda bu şekilde gerileme gerçekleşiyorsa, yetkili kurum ve kuruluşların üzerlerine düşenleri yeterince ve hatta hiç bir şekilde yapmadıklarına dair bir izlenim doğuyor insanda. Üzülüyoruz elbette:(

Oysa ülkemiz yollarıyla, doğal güzellikleriyle ve bisiklet konusunda artması için teşvik edilen gündemiyle koşar adım coşmalıydı böylesine güzel bir fırsat varken.

Kampımızın yüksek enerjisi içimizde, Cumhurbaşkanlığı koşusunun duygu ve düşünceleri de karmaşık olarak zihnimizde olarak İstanbul’ a döndük.

Bundan sonraki kamplarda görüşmek dileğiyle.

Görseller için TIKLAYINIZ

 

Cevapla