E-SCOOTERLARDA LASTİK VE TAMİRİ BÜYÜK SORUN… ÇÖZÜM: ATİLLA BİSİKLET

Elektrikli scooterlar “martı” olarak girdi hayatımıza… Kısa bir süre içinde de çok sevildi, benimsendi ve yayıldı. Çevre dostu diye lanse edildi ve pandemi dönemiyle beraber de, ulaşım için de, stres atmak için de herkesin tercih ettiği bir trend halinde toplumumuzun her kesimine yayıldı. Ortak kullanımlı haliyle başlayan furya, “benim olsun” diyenlerin talepleriyle beraber, bu son trendin satışlarını da getirdi beraberinde… Artık herkesin altında bir e-scooter… İşe bile giderken kullanıyorsunuz daha ne olsun? Yürümek ve terlemek de yok bu sıcaklarda; püfür püfür etekle, iş kıyafetiyle de binebiliyorsunuz… Kask da gerekmiyor. Sonra bir de elimizde de taşıyabiliyoruz. Ah elbette dönemin en önemli detayı olarak “sosyal mesafe” için de çok uygun.

Ancak ve ancak… Kapasitesinin üstünde bir ağırlık ile çoklu kişinin bindiği scooterları, yollarda inim inim inlerken de görmek çok olası. Ve görüldüğünü zannederek araçların arasında gece dahi gidenleri… Hızlı giderken kontrolü kaybedip, başka scooterla, bisikletlerle, yayalarla, hatta araçlarla çarpışanları… Bitmedi; küçük tekerlek olduğu için, çukur ve tümseklerde yerle bir olanları da çok görüyoruz.

Ortak paylaşımlı scooterlarda tamir-bakım-şarj hizmeti sunan bir şirket var tamam da, kişilerin sahip olduğu scooterlarda kısa süre içinde patlak veren ; lastik sorunu ve teknik-elektronik sorunlar için herhangi bir çözüm noktası ne yazık ki yok. Patlayan scooter lastikleri, bisiklet lastiği gibi kolayca tamir edilemediği gibi, lastiğin tipine, modeline göre hepsi farklı çözümler gerektirebiliyor. Bu arada iç lastik bulmak sorunu belki de scooterdaki en büyük sorun haline gelmiş durumda… Tüm malzemeyi bulsanız, her ustanın elinden gelmiyor o lastiği değiştirmek, tan mirini yapmak vb.

Teknik sorunlar için ise bir muhattap bulunamaması, bulunsa da çözüm bulunamaması da diğer işin tadını kaçıran unsurlardan.

Lastikler bulunsa da çok pahalı. Pahalı olmasına ve sık sık patlamasına rağmen, e-scooter kullanıcılarının, scooterlarına olan sadakati şaşırtıcı boyutlarda.

Bu arada çevreci olarak kullanıma sunulan e-scooterlar hakkında çok fazla yazı ve araştırma bulabiliyorsunuz, işin aslının o kadar da masum olmadığına dair.

Ve kullanımındaki tehlikeler nedeniyle de hakkında yasaklar ve cezalar da gündemde yerini almaya başladı.

Durum buyken, İstanbul ve Kadıköy’ de, e-scooter lastiklerinin patlaması halinde değiştirebilecek bir adres arayanlar çözümü tek bir noktada, hem de güler yüz ve kalite ile beraber buldular. Çünkü iç lastik hiç bir yerde yokken bile yaratabilen, çözümler yokken var edebilen bir ekip ile çalışan ATİLLA BİSİKLET, e-scooterzedelere, en güzel çözümleri sundu… Hem de kısa sürede teslimat ile. Kiralık e-scooter ve satılık e-scooter alternatiflerini de , bu trendin ilk yükselmeye başladığı andan itibaren Kadıköy’ de bu adreste bulmanız mümkün oldu ve olmaya da devam edecek. …

Yükselen trend e-scooterların kullanımı, yasal olarak ve toplumsal farkındalık olarak belli kalıplar içine girmek zorunda… Çünkü ancak kullanımının güvenli, sağlıklı, çevreci, analitik bir yelpazede olabilmesi ile mümkün olacak saman alevi gibi parlayıp sönmek zorunda kalan bir trend olmaması.

Atilla Bisiklet e-scooter hakkında, araştırmaları takip eden, trendin yükselişini doğru okuyup yorumlayabilen, yedek parça ve aksesuar sorununa da, ustalık gerektiren teknik destek sorununa da ivedi çözümler yaratabilen çizgisi ile Kadıköy’ de, Türkiye genelindeki bisiklet konusundaki liderliğini, e-scooter konusunda da sağlam temeller üzerine oturtarak, adeta “İLKLERİ BİZİMLE YAŞARSINIZ!” sloganını pekiştiriyor.

Bu arada konuyla ilgili olanların okumasını tavsiye ettiğimiz bir araştırmanın linkini de burada paylaşalım.

Cevapla