Atilla Atay ‘ ın ilk ve tek şahsi projesi olan BİSİKLETLE HIZ REKORU PROJESİ, bisikletle ilgili algı ve farkındalığı yükseltmek amacıyla gerçekleştirilmekte olup, “yaptım-oldu-bitti-” şeklinde kısa bir süreç içinde değil, etkiyi arttırmak ve algıda sürekliliği sağlamak için etaplar halinde gerçekleştirilen, denemeler, antrenmanlar, teknik araştırmalar, teknik detayların analiz sürüşleri vb aşamalarla ilerleyen bir çalışmadır.

Bu çalışmalara ait her türlü dökümanlar, fotoğraflar, çalışmalar ise son derece şeffaf bir şekilde gerek www.atillaatay.com gerekse de sosyal medya ve basında yayınlanmakta, gerekli hallerde röportajlarla da desteklenmektedir.

En son 31 Kasım 2017 de Antalya çevre yolu üzerinde prototip bisikletin denemesi sırasında resmi olmayan bir şekilde 180 km/h hıza ulaşılmış bu da video çekimleriyle belgelendiği gibi, youtube dahil ilgilenenler için izlenmeye sunulmuştur.
Şimdi 2019 bitmeden, 180 ve üzeri hızlar için gene bir çalışma yapılacak ve izleyenlerle de düzenli olarak paylaşılacaktır.
Konu ile ilgilenip, tüm çekimleri yapmak isteyen, uluslararası platformda bile çok yüksek değeri olan bu proje için gerek proje bazında, gerekse de Atilla Atay’ ın bisiklet devrimcisi kimliği ile ilgili çalışmaları üstlenmek isteyen, çok değerli uzman, sanatçı ve yüksek teknoloji ile bu çalışmayı gerçekleştirmek isteyen yakın dostlar edindik. Her biri, hem bizim yaptığımız işe ve hem de kendi yaptıkları işe verdikleri önem ve gösterdikleri saygı ile bizi fazlasıyla etkilediler doğrusu. Kendilerine buradan da teşekkür ediyoruz.

Türkiye’ de hem başarılı kişilere saygı duyulması, hem de insanların kendi yaptıkları işe saygı duyması maalesef çok sık rastlanan bir durum değil, genellikle çıkar kurgusu etrafında şekillenen ilişkiler, karşılıklı saygı ve özsaygıyı temelinden sarsıyor.

O nedenle bize yaklaşımları ile hem bizi, hem Atilla Atay’ ın vizyonu ve misyonunu, hem de Atilla Atay’ ın bu Hız Rekoru Projesini içtenlikle sahiplenen; bizimle bu yolda beraber yürümek isteyen bu yeni dostlarımıza biz de sevgi, saygı ve tüm samimiyetimizle kucak açıyoruz Varlıkları bizi her zaman onurlandırır, gururlandırır.

Bu değerli dostlardan çok sevgili Onur IŞIKSALAN, 
bu proje sürecinde, özel bir belgesel çekimi için duyduğu içten ve gerçekçi heyecan ile bizim yanımızda yer alacak. 

Bu konuda ilk adımı da hazırlık çekimleri ile 10 Eylül 2019 tarihinde Maltepe Velodrom’ da attık ve keyifli, neşeli çekimler yaptık. Yapılan çekimlere dair profesyonel görselleri sizlerle daha sonra paylaşacağız elbette.

Burada ise profesyonel olmayan, dışardan bir gözle, kendi kendimize telefonla yaptığımız fotoğraf ve video çekimlerini sizlerle paylaşıyorum.

Tüm sevenlerimize, sevdiklerimize ve takipçilerimize…. ve elbette tüm bisiklet severlere en içten dileklerimizle sevgiler

Çekimlerdeki eğlenceli anlar cep telefonumuzdan sizlere böyle yansıyor; tıklayınız

Jale & Atilla ATAY

Cevapla