Meksika Atillalarımız, PUEBLA Parlamentosunda saygıdeğer milletvekilleri ile beraber ” HAREKETLILIK VE YOL GÜVENLİĞİ YASASININ” onaylanmasını desteklemek için ATILLALAR olarak ortak mektubumuzu 26 Ekim 2023 tarihinde Genel Kurulda paylaştılar. GURUR DUYUYORUZ…

BU sadece MEKSIKA’ NIN , sadece TÜRKİYE’ nin değil, dünya ülkelerinin sorunu… Hız felakettir… Ülkemizde biz de bu sorundan dolayı büyük kayıplar yaşıyoruz. Çözüm için yasaların kabul edilmesi ve uygulanması şart… Ve BÜYÜK KAPTANIMIZ Gonzalo Aguirre Beltrán anlatıyor:

(İspanyolcadan Türkçemize çeviridir:)

“Perşembe 26 Ekim 2023 Atillas México

Türkiye’ den ATİLLA ATAY ve JALE ÖZEN’ in ATİLLA BİSİKLET KULÜBÜ olarak ve evrensel bir Bisiklet Devrimcisi kimliği ile gönderdikleri mektup ile onlar da Puebla Parlamentosu Genel Kurulunda mevcutlar.

HAREKETLİLİK VE YOL GÜVENLİĞİ GENEL KANUNU’ nun onaylanmasını desteklemek için gönderdikleri mektubu teslim etmek üzere milletvekilleriyle genel kurulda buluştuk. Bu, dünyadaki şehir nüfusu için güvenlik oluşturmaya yönelik kamu politikalarının ihtiyaçlarından ve eksikliğinden bahsediyor. Ülkemizde büyük ilerleme kaydettik, Meksika Cumhuriyeti’nin, Temsilciler Meclisi ve Senatörler Meclisi tarafından onaylanmış, Birleşik Meksika Eyaletleri Federasyonu’nun resmi gazetesinde yayınlanmış, hareketliliğin güvenliği konusunda yürürlükte olan bir kanunu var ve bu yasa, Bağımsız devletler, trafik kazalarından daha fazla ölümün sağlanması ve önlenmesi için kendi topraklarında kendi yasalarını oluşturma ve onaylama yükümlülüğüne sahiptir. Meksika’da yaşadığımız sorunlar dünya ülkelerininkine benziyor.

Meksika’nın uluslara ulaşması ve GENEL HAREKETLİLİK VE YOL GÜVENLİĞİ YASASI’nı herkesle paylaşması önemli olacaktır. Trafik kazalarından dolayı bir kişinin daha ölmesine izin verilmemesi konusunda küresel onay almak. Hız “ÖLDÜRÜR” Dünya Sağlık Örgütü (WHO), trafik kazalarının gençler arasında başlıca ölüm nedenleri arasında yer alması nedeniyle trafik kazalarının dünya çapında öncelikli bir halk sağlığı sorunu olduğunu düşünmektedir. Ulusal Halk Sağlığı Enstitüsü’nün (INSP) verilerine göre Meksika, 18 Ağustos 2023’te yılda ortalama 24 bin ölümle trafik olaylarına bağlı ölümlerde dünya çapında yedinci, Latin Amerika’da ise üçüncü sırada yer alıyor. Önlemler alınmazsa, 2030 yılına kadar trafik kazalarının yedinci ölüm nedeni haline gelerek yılda 1,9 milyon ölüme yol açması bekleniyor. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, otomobilin icadından bu yana, dünyada 50 milyondan fazla insan yolda öldü; bu sayı, Birinci Dünya Savaşı’ndaki veya en kötü salgın hastalıkların bazılarındaki ölümlerden daha fazla. Mobilite sistemlerimizin temelinde yer alan güvenlik, sağlık, ekonomi ve moral açısından kaçınılmaz ve acildir.

ülkeleri LGMSV’yi onaylamak için birlikte çalışmalı ki LGMSV’nin ana işlevi hayat kurtarmak ve yaşam için yeşil şehirler sokaklar ve yollar sağlamak olsun! Daha düşük hızlarda sürüşün etkisi! Büyük şehirlerde saatte 30 km’nin üzerinde sürüşün yasak olduğu daha fazla alan olmalıdır, çünkü bu önlem trafik kazalarında yaralanma ve ölümleri %41’den fazla azaltabilir, buna göre hareket eden Valiler için bir not. Dünya parlamentolarının beyleri, trafik kazalarından kaynaklanan ölümleri önleyecek kamu politikaları oluşturacak irade ve diplomasiden yoksunsunuz. Bu sosyal bir taahhüttür, çünkü bunu halkınıza borçlusunuz ve vatandaşların hayatlarının korunmasına katkıda bulunmak sizin ahlaki ve etik sorumluluğunuzdur. LGMSV’yi desteklemek ve dünyayla paylaşmak için manifestomuzda Atillas México & Atillas Türkiye olarak biz beraberce varız.

Bu yasanın trafik kazalarından dolayı hayat kurtaracağını biliyoruz. Ve bölgemizdeki vatandaşların güvenliği ve hareketliliği için Puebla Eyaleti H. Kongresi’nden onayını talep ediyoruz. Atillas México & Atillas Türkiye

Dip’e teşekkürler. Lupita Leal Rodríguez’e nezaketi, manifestomuzu kabul etmesi ve uluslararası sese kulak vermesi ve dünyada trafik kazaları nedeniyle bir ölüm daha istemediğimizi ilan etmesi için teşekkür ederiz. Atillas México & Atillas Türkiye sunar.

MANU YAŞIYOR

Teşekkürler… müteşekkiriz

Görseller için tıklayınız.

Cevapla