Atilla Bisiklet Külübü’ nün Çekmeköy Belediyesi Araç Sponsorluğu ile gerçekleştirdiği 3.Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu başarıyla gerçekleştirildi.

1476 km. süren ve 8 etap da gerçekleştirilen tur 22 Aralık 2013 Pazar günü sabah saat 8:00’de Bostancı Vapur İskelesi mevkiinden start alarak 29 Aralık 2013 Pazar Günü Sarıkamış Şehitliği’ nde geçilen her ilden alınan toprağın bırakılması ile sona erdi.

1. etabı İstanbul-Bolu olan turumuz sırası ile

Bolu-Tosya,

Tosya-Samsun,

Samsun-Giresun,

Giresun-Arhavi,

Arhavi-Şavşat ve

Şavşat-Kars etapları

olarak 8 günde gerçekleştirildi.

Bolu startı -18,5 derece, Tosya startı -12 derece ve Şavşat etabı -8 derece de verildi. Kars varış da ise ısı -17,5 dereceye kadar  ulaştı. Fakat bu sıcaklıkların bisiklet üzerinde sürüş esnasında iki yada üç katı ile hissedildiğini unutmamak gerekir.

Ekipte ki herkes üzerine düşen görevi limitlerinin ötesinde bir inanç ve irade ile gerçekleştirdi. Kendilerinden fazlasıyla ödün vererek ve dayanıklılık göstererek bu turun amacına ve sonucuna ulaşmasını sağladılar.

Tüm yolu bisiklet ile aşırı raddelerde soğuğa, rüzgara, buza karşı direnerek katettiler, asla “ben  dayanamıyorum!!!” demediler ve bu gün; Atilla Bisiklet Kulübü olarak gururla sizlere bu turun gerçeklerini sunuyoruz.

İlkleri Bizimle Yaşıyorsunuz, Gerçeklerini de Bizimle Yaşayacaksınız!

Tur boyunca bizlere refakat eden ve yol emniyetimizi sağlayan Trafik Polis Ekiplerine, Jandarma Trafik Ekiplerine, Emniyet Teşkilatına ve Askeri Personele TEŞEKKÜR EDERİZ. Sayenizde güvenli bir şekilde Kars’a kadar ulaştık.

Yolda bizi karşılayan dostlarımıza, yetkililerimize, belediye başkanlarımıza,kornalarıyla bizlere eşlik eden bireylere de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Yayınlayacağımız resimler ve kısa video haricinde yakın zamanda sizlere “Sarıkamış Şehitlerini Anma Bisiklet Turu” ‘nun BELGESEL’ini de sunacağız.

Bu turun gerçekleştirilmesini sağlayan, bizlerin enerji ve motivasyon kaynağı olan kulüp başkanımız Atilla ATAY’ a TEŞEKKÜR EDERİZ.

1.GÜN VİDEO

2.GÜN VİDEO

3.GÜN VİDEO

4.GÜN VİDEO

5.GÜN VİDEO

6.GÜN VİDEO

7.GÜN VİDEO

8.GÜN VİDEO

Saygılarımızla

 

Cevapla