Yeniköy Sedona Consept’ de değerli dostumuz Oktay Toprak ve zarif eşi Nazlı Toprak ‘ın  misafiriydik.
Keyif kahvemizi içip optimum mekan kullanımı ve modern bir dizayn ile kendinizi bir dükkandan ziyade evinizde hissedebileceğiniz SEDONA Concept ‘de, Atilla Atay ‘ın da yorumlarını almak istedikleri bazı yenilikleri bizimle paylaşmak isteyen Oktay beyi elbette ilgi ve zevkle dinledik .
BIKEFIT sistemi ülkemizde son 4-5 senedir bilinmeye başlanan ve hakkında pek çok farkli yoruma da ulaşabileceğiniz profesyonel bir kişisel bisiklet ayar sistemi.
Ama Sedona Consept’ de konunun uzmanından ; Burkay Günay’ dan bugüne kadarki mevcut BIKEFITlerin en son teknolojisini gerçekleştiren
DÜNYANIN İ
LK 3D ENTEGRE BİSİKLET FIT SİSTEMİ hakkında detaylı bir demo sunumu izledik, bilgilendirildik…
Herhangi bir işaretlemenin bisikletçinin üzerinde manuel olarak yapılmadığı bu sistemde ayaklarınızı işaretli noktalara basarak durduğunuzda özel bir 3D tarama ile binicinin eklem yerleri tespitiyle statik ve dinamik koşullarda analiz yapılmakta.
Üstelik kişinin sürüş sırasındaki varsa mevcut ağrı kriterleri de değerlendirilmeye alınmakta.
Dahası sisteme işlenmiş tüm marka bisiklet modelleri üzerinden kişinin kullanmayı tercih ettiği bisiklet tipi ( yol, downhill, citybike mountainbike,vb) ve kullanmayı düşündüğü etkinlik programına göre ( uzun -kisa mesafe, yarış, arazi vb) en uygun bisiklet kadro, gidon, sele, aparatlar, pedal, pedal kilidi vb önerileri ekonomik kriterler de dahil olmak üzere kişiye sunulmakta.
Sistem uluslararası platformda sürekli eklemelerle güncellendiği için içerik, analiz ve sunum skalası da genişlemekte.
IDMATCH Akıllı Bisiklet ile yazılım arasındaki etkileşim, bisiklet fitinin karmaşık algoritmalar ve hesaplamalarla otomatik yapılmasını sağlamakta…
Etkilendiğimi söylemek isterim.
Atilla Atay’ in yıllardır o herkesçe meşhur ve şaşkınlıkla her zaman doğruluğu kanıtlanmış göz-algi- bilgi uzmanlığıyla ve gözünün ucuyla dahi görüp düzelttiği pek çok eski BIKEFIT uygulamalarının açıklarını bu sistem büyük ölçüde kapatacak gibi görünüyor.
Çünkü kişinin manuel belirlediği eklem arası uzaklıklar ile belli katsayılarla formülize edilmiş sistem her zaman kişideki ergonomiye ve kuvvete uygun bir analize ulaşamıyordu.
Kendini sürekli yenileyebilen ve geliştirebilen bir sitem olarak dünyadaki en gelişmiş haliyle Sedona Consept ‘ in bisiklet dünyamıza sunduğu bu analiz sistemi hakkında pozitif değerlendirmelerimizi paylaşmak istedim.
İlk fırsatta Atilla Atay’ ın uygulamalı olarak da değerlendirmeye alacağı sistem hakkında ayrıntılı notlarımızı sizlerle paylaşacağım.
Misafirperverlikleri için kendilerine en içten dileklerimizle teşekkürlerimizi sunuyorum:))
Sevgilerimizle

Görseller için TIKLAYINIZ

Jale Özen

Cevapla