Normal şartlarda her Çarşamba olarak ve saat 21.00- 23.00 arası Maltepe Veledrom’ da yapmaya karar verdiğimiz gece antrenmanlarımızı, bu ilk seferinde, Çarşamba akşamı yağan yağmur nedeniyle 30 Mart Cuma akşamına almak zorunda kaldık.

Elbette Veledroma gidene kadarki Cuma trafiği korkutucu ve tehlikelerle doluydu. Her zaman dediğimiz gibi, Türkiye’de henüz bisiklet farkındalığı, araç sürücülerinde oturmuş olmadığı için algıda seçicilikleri de biz bisikletlileri kapsamıyor. Göremiyorlar, düşünemiyorlar, algılayamıyorlar.  O nedenle onlar göre göre alışana, bu kültür biraz daha oturana kadar, saygıyı ve empatiyi elden bırakmadan, biz görünür olacağız ; hem de çok görünür olacağız ve dikkati elden bırakmayacak, araç sürücülerinin trafikteki isyanla dolu stresini algılayarak onlarda nefret ve tepki uyandıran hareketler yaratmadan, bilakis pozitif yansımalar yaratacak yaklaşımlarla trafikte var olacağız. Dikkat…Dikkat…Dikkat… her zaman koşulsuz DİKKAT…  Veledromda sürüş kurallarını sık sık hatırlatmak, kuvvetli bir sinerji yaratmak ve bisiklet severleri veledrom kültürüyle de barışık tutup, antrenman dağarcıklarında bu kavramı da oturtarak, trafikte yollarda değil de veledromda güvenli sürüş antrenmanlarına yönlendirmek için bu tip bir adım gayet güzel…

Sinerji dediğimiz kavram, yüksek bir enerji ile oluşturulup, sürekliliği sağlandığında bulaşıcı olup çok fazla bisiklet dostuna da, bisikletle alakası olmayıp da, burada görerek heveslenebilecek kitlelere de büyük bir şans demek…

Veledromdaki ilk gece antrenmanımızda yaşça küçük ama profesyonel sporcu kimliği ile bisiklet üzerinde yoğunlaşmak adına yüzmeyi terk eden sevgili GÜN arkadaşımız ile grup sürüşü, sprint, saate karşı vb konularda çalışmalar yapan Atilla Atay, öğrencisinden memnun görünüyordu:))

Atilla Atay’ ın her zamanki öngörüsü ile gerçekleştirilen sayısız sosyal projeler, anma turları ve genel projeler dışında, sosyal bir oluşum olarak her yaş ve meslekten kişiye ulaşacak hobi gruplarını oluşturacak ve farkındalıkları tüm toplum tabanında yükseltebilecek tüm girişimler mutlaka en yararlı şekliyle meyvelerini verir..

Biz buna yıllardır şahidiz. Veledrom da oturması gereken bir kültürdür. Buradaki antrenmanlarımız sırasında gördüklerimizi, yaşadıklarımızı, olması gerekenleri, olmaması gerekenleri de değerlendirecek, geçen senelerde olduğu gibi yetkili ve ilgili kurum ve kişilerle de iletişim içinde olacağız.

Görseller için TIKLAYINIZ

Sevgilerimizle

Jale Özen

Cevapla