19 MAYIS ATATÜRK’ Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZI kutlamak için bu sene pedallarımız 2 sene önce de olduğu gibi, Kurtuluş Savaşımızın ateşinin ilk yakıldığı yere, Çanakkale’ ye çevrildi.

18 MAYIS 2023 de, sabah 04.00 de Bostancı’ dan araçlarla yola çıkarak Silivri’ ye geçtik ve 06.30 da 12 bisikletli ve 3 eskort araç ile Çanakkale yolundaydık. Bu sene 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlamak için, Kurtuluş Savaşımız için en güçlü maneviyatı oluşturup fitilini ateşlediği Çanakkale Zaferinin, tarihe şehitlerimizin kanıyla yazıldığı topraklarda olmayı seçtik.

Hani şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda dediğimiz rengi bile kırmızı topraklarda… Vatan kalbinin attığı o yerde… Şehitlerimiz için de dua ettik. Ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün dehasıyla ve Mehmetçiğin o eşsiz maneviyatıyla canını kanını feda etmesiyle kazanılan Çanakkale zaferinden 4 sene sonra, 19 Mayıs 1919 da Samsun’ da başlatılan Kurtuluş Savaşını ve şehitlerini anıp VATANIMIZI kazandığımız Kurtuluş zaferimizi de kutladık.

D7/24 BİLİŞİM HİZMETLERİ AŞ de bizim sponsorumuz olarak verdiği destek ile yanımızdaydı. Bu vesileyle tekrar teşekkürü de borç biliriz.18 Mayısta sağanak yağmur altında tamamladığımız bisiklet turumuzun ardından Eceabat’ da konaklayıp, 19 Mayıs sabahı da 57. ALAY ŞEHİTLİĞİNDE, ATATÜRK’ ÜN GENÇLİĞE HİTABESİNİ bir ağızdan ve tek yürek olup okuyup madalya törenimizi gerçekleştirdik ve şehitlerimiz için de dua ettik. Araçlarla aynı gün İstanbul’ a geri döndük. Bu organizasyonda yer alan tüm arkadaşlarımızı can-ı gönülden kutluyoruz. ATILLA ATAY, BAHADIR KAYA, ÖMER FARUK CENGİZ, NEDİM KILIÇ, METIN DEMİR, TİMUR GÜNGÖR, VEDAT ŞAHAN, ERDEM ÖZTÜRK, EMRE KALE, POLAT ÖZGÜL, KADİR ZEYREK, AHMET HASAN SOMAY, MURAT KILICASLAN, DANIIL KANISHCHE, EMRE SERT ve ben JALE ÖZEN

Görseller için tıklayınız

Görseller kısaca

Videolar için tıklayınız

Sevgilerimizle

Cevapla