19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZDA, KURTULUŞ SAVAŞININ VE PEK ÇOK 1. DÜNYA SAVAŞINA YÖN VEREN ÜLKENİN DE KADERİNİ DEĞİŞTİREN ÇANAKKALE CEPHESİNDE VERMİŞ OLDUĞUMUZ ŞEHİTLERİMİZİ BİSİKLETLERİMİZ ÜZERİNDE TEK GÜNLÜK BİR ETAP İLE 270 KM PEDAL ÇEVİREREK ANMAYA, DUA ETMEYE GİTTİK.
SENSORMATİC GÜVENLİK HİZMETLERİ sponsorluğu ile gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı ve maneviyatı yüksek turumuz için, 8 bisiklet hobi sporcumuz 270 km pedal çevirdi.
18 Mayıs 2021 tarihinde sabah 05.30 da Caddebostan Atilla Bisiklet Mağazamızdan 1 minibüs ve 1 eskort araç ile çıkış yapıp, Silivri’ye geçtik ve oradan da bisikletlerimiz üzerinde Çanakkale’ ye doğru yolumuza devam ettik. Bisiklet üzerindeki startımız 08.00 da başladı ve 2 kere 10 ar dakikalık, 1 tane de 25-30 dakikalık ihtiyaç molası ile gerçekleşti.
Eceabat’ da Gezen Hotel’ de keyifli, huzurlu ve misafirperver bir ortamda 1 gece konaklayıp dinlendikten sonra, 19 Mayıs’ da ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ gereğince, ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNE gidip, hem dua ettik, hem bayrağımızı dalgalandırdık, hem okyanus ötesi dostumuz Meksika’nın da bayrağını açtık hem de bu turu sponse edip her pedalımızda kalbi bizimle atan SENSORMATİC için de 19 Mayıs Ulusal bayramımızı kutlayıp, şehitlerimizi andık; bisiklet farkındalığı için biraz daha algı da yarattık…
Yol boyunca Atilla hocanın kaptanlık görevi verdiği Bahadır Kaya arkadaşımızı ve takım ruhunu kaybetmeden, rampaları da sert inişleri de, rüzgarı da, güneşi de bir bütün olarak göğüsleyen takım arkadaşlarımızı da, uyumlu ve yüksek dirençli, disiplinli, yüksek motivasyonlu sürüşleri için kutluyoruz. Her birine de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Çanakkale Şehitliğinde, onca yolu bisikletten inmeden devam eden Hüseyin Alıcı arkadaşımızın, ney taksimi ile nefesini konuşturduğu “ÇANAKKALE İÇİNDE VURDULAR BENİ” türküsüyle duygularımız iyice coştu, kanatlandı, arşa yükseldi… Kendisini ayrıca kutluyor ve ruhumuza dokunduğu için ona da çok teşekkür ediyoruz.
Şehitliğimizi adım adım dualarla saygıyla ziyaret edip, her ilden gelip de Çanakkale’ de şehit düşen çoğu çocuk yaştaki vatan evlatlarımız için ayrıca dualar ettikten sonra, İstanbul’ a doğru araçlarımız ile yola çıktık.
Turumuzun anlam ve önemi içinde varlığı ile bizleri onurlandıran Sensormatic’ e de teşekkür ederiz. Bisiklet sporu ve sporcusunu desteklemeleri ve ulusal bayramlarımızı kutlamadaki hassasiyetleri için de tekrar teşekkürlerimizle.
Sevgi ve saygıyla

Görseller için lütfen tıklayınız
Jale & Atilla Atay

Cevapla