17 Mart 2023 sabah saat 03.00 da Bostancı’ da bir araya gelen ekibimiz, 07.00 da SİLİVRİ’ den bisikletler ile yola çıkarak 280 km mesafeyi, vatan aşkıyla dolu yüreklerine kuvvet, en kötü hava şartlarına, soğuk, tipi, yağmur, fırtınaya rağmen 11 saatte alarak Eceabat’ a vardı.

18 Mart saat 10.00 da 57. ALAY ŞEHİTLİĞİNDE Çanakkale zaferimizin gururunu yaşayarak ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ile önce saygı duruşuna geçtik ve ardından madalya törenimiz ile bu vatanı bizlere kanları canları ile emanet eden atalarımıza duamızı ettik.

Her sene aynı yüce duygular içinde ve heyecanla, tüm hava şartına rağmen pedallara ayaklarımızla değil, yüreklerimizle basmaya devam edecek ve ÇANAKKALE ‘ye gelip NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diye haykıracağız.

Tur sırasında hepimizi ağlatan bir detaydan bahsetmeden geçemeyeceğim;

Zorlu şartlar altında, rüzgara, yağmura, ciddi yol şartlarına direnerek yolun 200 km kısmını geride bıraktıktan sonra, maneviyatın gücüyle motive olup, ” onlar dönmeyi düşünmediler, devam” diyerek bu turun anlamıyla güçlenip coştuktan sonra
son molada bu topraklar için toprağa düşmüş nice 15 lik vatan evladı gibi, nice ana yavrusu gibi, nice aile babası gibi, nice öksüz yetim.gibi, nice mert Türk gibi yemek yerine
kuru ekmek ve üzüm hoşafı ile karşılaşınca
duygular içimize sığmadı, gözyaşı oldu aktı.
Ruhları şad olsun…
Tura emek veren herkesi kutluyoruz. VEDAT ŞAHAN ‘ a bu değerli detayı organize ettiği için teşekkür ediyoruz…

Turdan görsel ve videolar için tıklayınız

https://www.instagram.com/reel/Cp6iaGrKELe/?igshid=MDJmNzVkMjY=

https://www.instagram.com/tv/Cp4MJT2KrLV/?igshid=MDJmNzVkMjY=

https://www.instagram.com/tv/Cp4FOqFqM-u/?igshid=MDJmNzVkMjY=

Cevapla