ATİLLA OLMAK artık uluslararası bir kavram ve bizim manifestomuzla, vizyonumuzla, misyonumuzla örtüşen değerlerin çerçevesi ile belirli bir de hüviyete sahip. Bu bizi sadece mutlu etmiyor, göğsümüzü kabartan, onurlandıran, gurur verici bir tablo var ortada. Kimse kimsenin adını üstünde taşımaz ama ATİLLA OLMAK KAVRAMI, bisiklet kültürüne dair devrimci bir anlayışı o kadar anlamlı bir şekilde temsil edip, sembolleşti ki, dünyanın pek çok yerinde artık gönüllü ATİLLALAR var. Amerika’ da Avrupa’ da, Balkanlarda, Uzak Doğuda tek tük gönlü bizimle bir atan devasa yürekli insanlarla onore oluyor, mutlu hissediyorduk. Ve birkaç senedir de okyanus ötesinde MEKSİKA’ da öyle bir ailemiz oldu ki biz bile artık onlara yetişemiyoruz. Manifestomuzu da İspamyolcaya çevirip, bisiklet kültürünü yaymak adına öyle sosyal organizasyonlara imza atıyorlar, öyle rutin etkinlikler düzenliyorlar, öyle farklı amaçlar ile, tarihi, kültürel, turistik, doğal, sosyal, sanatsal vb içeriklerle anlam yükleyip o kadar canlı sürüşlerde bir araya geliyorlar ki, üstlerindeki ATİLLA FORMALARI ve Türk Bayrakları ile Meksika Bayrakları yetmiyor bir de 1 buçuk metrelik Türk Bayrağımızı açıp VİVA TÜRKİA! VİVA ATİLLAS …VİVA MAXİCO diye de sloganlar atıyorlar. Meydanlarda, müzelerde, ormanlarda, tatil beldelerinde, tarihi mekanlarda fark etmiyor her hafta sonu buluşan 50 tane ATİLLA var Meksika’ da… Kendilerine de MEKSİKA ATİLLALARI diyorlar zaten ve ATİLLA OLMAK kavramının içini her geçen gün daha da derin anlamlarla dolduruyor, kah çocuk felci için, kah trafikteki bisikletli ölümlerine “DUR” demek için, kah bisiklete dikkat çekmek için, kah kadın hakları için vb bir arada etkinlikler yapıp fotoğraflar, videolar çekiyorlar. Basın mensuplarına ATİLLA olarak demeç veriyorlar. Sevgili temsilcimiz MEKSİKA ATİLLALARI KAPTANIMIZ Gonzalo Aquierre Beltran sayesinde her geçen gün büyüyen gelişen bir ailemiz var Meksik’ da.

Hatta buradan imalatı ve sevkiyatı vb sorun olduğu için onayımızı da alıp, aslına sadık olan tasarımlar geliştirerek formalarımızı, taytlarımızı, yağmurluklarımızı üretip giyiyorlar.. Bu ne büyük bir gururdur, onurdur bir TÜRK olarak… Bizim ulusal ve dini bayramlarımızı da, evrensel bayramları da kutluyor, ULU ÖNDER ATATÜRK ‘ ümüzü de anıp bunu sosyal medyada da paylaşıyorlar. Maskotları köpeklerine bile atilla forması hazırlayıp giydirecek kadar renkli ve neşeli insanlar. Görgülü, kültürlü ve dost canlısı MEKSİKA AİLEMİZ ile nice bisiklet projeleri için de bir araya geleceğiz yakında.

Tek kelime Türkçe bilmeden, bizler de İspanyolca bilmediğimiz halde ve ortak lisanımız bir dil de olmadığı halde bu derin dostluğun temellerini attığımız çok değerli dostumuz GOZNALO ‘ yu ve kurduğu muhteşem MEKSİKA ATİLLALARI AİLEMİZİ en içten sevgi dolu dileklerimizle sarmalıyoruz, kucaklıyoruz.

Ve Türk olarak dünyanın pek çok yerinde ATİLLA olarak pedal çeviren ve manifestomuzu benimseyen can dostlarımıza da ayrıca tekrar tekrar teşekkür ederiz. Onlar bizler için çok değerli, Sevgili Coşkun- Sevgi Gümüş, sevgili Kemal-Nesrin Açıkgöz, sevgili Harun Öncü, sevgili Uğur Altay, sevgili Togan Alper, sevgili Musti- Kusti, sevgili Emre Ayaz, sevgili Mehmet Matus ve daha niceleri…. hepinizin gönlümüzde de başımızın üstünde de yeriniz var..

Görseller için tıklayınız

Sevgilerimizle,

Jale

Cevapla