MEKSİKA ATİLLALARIMIZIN İSTİKRARLI EYLEMLERİNİ KUTLUYORUZ

Atilla olarak dünyanın her yerinde bisiklet kültürü ve farkındalığı adına yapmış olduğumuz etkinliklerimiz ve giydiğimiz formalarımız ile logomuz ile beraber sosyal medyada yapmış olduğumuz düzenli ve hayat dolu, sevgi dolu, inanç dolu, bisiklet tutkusuyla dolu paylaşımlarımızı izleyen bir Meksikalı 2019 Eylül ayında sosyal medya üzerinden ulaştı bana… “Ben de ATİLLA forması giymek ve ATİLLA OLMANIN anlamına dair bilgi almak isterim” diyordu. Kendisine hediye olarak forma göndermek istediğimizde ısrarla satın almak istediğini yoksa geri göndereceğini söyledi. Ve tek forma değil birkaç forma istedi farklı bedenlerde… Yakında da Türkiye’ ye geleceğini belirtti. İstediklerini kendisine gönderirken, isteği üzerine manifestomuzu da, bisiklet kültürüne dair Atilla Atay’ ın yapmış olduğu tüm farkındalık etkinliklerini de bilgi olarak ilettik. Bu Meksikalı yeni dostumuzun adı Gonzalo Aguierre Beltran idi.

Davamıza sahip çıkmmakla kalmadı ve daha Türkiye’ ye gelmeden oradaki tüm etkinliklerde Türk bayrağımız ve ATİLLA logomuz ile sponsor oldu etkinliklere… Çocuk Felcine dikkat çekmek için, Yol ve Hareketlilik Yasası için, Kızılha’ ta Rotarylerde, Puebla Parlamentoda, basında, uluslararası ve ulusal bisikletli yarışlarda … Her yerde o bir Meksika Atillası olarak en öndeydi. Sonra ülkemize geldi.. Aramız daha da bir ısındı.

Ardından biraz daha forma aldı… Yetmedi farklı bedenlerde kişiye özel MEKSİKA-TÜRKİYE temalı ATİLLA formaları tasarladık ve 50 tane sipariş verdi.. Binbir gümrük sorunu ile zar zor kendilerine ilettiğimiz bu formaların Meksika’ ya ulaşması ayrı bir yazı konusu ve maceradır zaten ama formaları aldıktan sonra orada FORMA TESLİM TÖRENİ yaparak Türk Bayrağımızı da açarak bizleri o kadar güzel onurlandırdılar ki bu emekleri o günden bugüne, istisnasız her hafta sonu etkinliklerinde, tarihi, kültürel, doğal, turistik, geleneksel vb tüm ortamlarda bizim bayrağımızı da kendi bayrakları ile açıp dalgalandırarak ve VİVA TÜRKİYE, VİVA MEKSİKA, VİVA ATİLLAS diye sloganlar atarak devam etti ve etmekte… Orada artık kocaman bir ATİLLA AİLESİ var.

Çok sevgili Gonzalo’ nun MEKSİKA ATİLLA OLUŞUMUNUN büyük kaptanı ve kurucusu olduğu bu grup kısa süre içinde kendi tasarımları ile bizden de onay alarak, yazlık kışlık ATİLLA formaları, kısa ve uzun taytları, windstopperları, tshirtleri, maskot köpeklerinin kıyafetleri, nakışlı şapkaları, terlikleri vb ile Türkiye’ den bile daha geniş bir kreasyon yarattı ve kullanmaya başladı. Ancak burada asıl önemli konu şu ki, devletin bürokratik engelleri ve yol güvenliği konusunda da, bisiklet farkındalığı konusunda da o kadar etkin sosyal projeler yaratıp içinde yer aldılar ve okadar çok röportaj verip, ön planda bisikletçilerin haklarını da, yaya ve engellilerin haklarını da korudular ki, ATİLLA olarak parlamentoda da, Kızılhaç’ ta da, pek çok etkinlikte de boy gösterip onore edildiler.. Sayelerinde biz de aynı şekilde onore edildik ve onur belgeleriyle de bunu gururla alıp spor kulübümüz bünyesinde değerlendirdik.

Değerli dostumuz Gonzalo, Meksika Puebla Parlamentosu milletvekillerinden Lupita Leal ile de pek çok başarılı çalışmada ön planda ATİLLA olarak yer almayı başardı. Kendisini sonsuz bir sevgi ve saygı ile kutluyor kucaklıyoruz.

Meksika’ dan buraya çok ATİLLA geldi bizi ziyarete… Bu da bizi çok mutlu etti.. Sıra bizde… Çünkü bekliyorlar.

Yıllarca ülkemizde binlerce bisiklet kültürü için proje yaratıp, başarıyla gerçekleştirip asıl gelmemiz gereken yere gidecek yolda yanımıza destek bile bulamazken, okyanus ötesinden ülkemize göre çağ ötesi bir anlayışla MEKSİKA ATİLLALARIMIZ doğdu ve Atatürk’ ümüzü de, ulusal ve dini bayramlarımızı da bizim kadar benimseyerek kutlamaya ve anlatmaya başladılar her yerde…

Şimdi sıra bizde biz oraya gitmeliyiz ve bisiklet kültürü adına simültane tercüme ile bir seminerde beraber olmalıyız biliyoruz.

Meksika Atillalarımız ile MEKSİKA TÜRKİYE ATİLLA BİSİKLETÇİLERİ KARDEŞLİĞİ albümümüz burada... Kaç senedir her hafta sonu ATİLLALAR olarak etkinliklerde bizimle beraber yüreklerini dünyaya açıyorlar.

Büyük kaptan Gonzalo Aguirre Beltrán geçtiğimiz Cumartesi Sürücü Kültürü adlı yayında “BİSİKLET KÜLTÜRÜ ve Yol Hareketlilik ve Güvenlik Yasası ve gerekleri hakkında ATİLLA DERNEĞİNİ yani ABK ATİLLA BİSİKLET KULÜBÜNÜ temsilen ciddi bir röportaj verdi. Kendisini can- ı gönülden kutluyor ve hepsini kocaman yüreğimizle kucaklıyoruz… Teşekkür ediyoruz… MEKSIKA kardeşlerimizle sonsuza dek el ele ve bisiklet kültürünü geliştirmek için yürek yüreğe olacağız.

Sevgilerimizle

Jale

Cevapla