2 KASIM 2017 Hava Kadıköy’ de 8 dereceyken, Şile’ de 0 dereceyse dona dona pedala basarsınız. Ama biz pedallarımızla o soğuğa rağmen çok güzel ısındık ve çok da keyifle antrenmanımızı yaptık…

Yanımızda dostlardan dost; can dost Talat ağabeyimiz vardı. O buz soğuğu gölgelerde hakimiyetini sürdürürken, güneş gören sadece 1 metre mesafede güneş yakıyordu. 

Ahmetli Üvezli Yeniköy güzergahındaki köy yolları yapılıp düzeltildiğinden beri artık antrenmana başlar başlamaz dik yokuşlarla start verdiğimiz çevre yolunu kullanmıyoruz ve genelde dönüş yolunda ısınmış bacaklarımızla o uzun rampalara girmeyi tercih ediyoruz. Köy yolları bilhassa görsel bir şölen… Kısa iniş ve çıkışlarla, orman içindeki yollarda keyifli virajlarla kıvrıla kıvrıla pedal basabiliyorsunuz.

Her an karşınıza güneşlenen cins cins köpekler, koşturan kazlar, büyükbaş hayvan sürüleri ve hatta sincaplar çıkabiliyor.

Outdoor ve adrenalin sporların yapılabildiği yeni tesislerin açıldığını gözlemlediğimiz parkurumuzda bembeyaz atların sergilediği o görsel sürpriz ve güneş altında o beyaz yelelerin savruluşu hafızamızdan çıkmayacak sanırım.

Aynı zamanda köpek çiftlik ve eğitim merkezlerinin de bulunduğu parkurumuzda gün geçtikçe artan inşaat kamyonları ve yollardaki kazılar biraz tedirgin etmiyor değil elbette.

Takipçi ve sevenlerimize en içten sevgilerimizle

Görseller için tıklayınız

Jale Özen

Cevapla