Rize -Çayeli Kupası YOL YARIŞLARI 09/08/2015

Bahçelievler Belediyesi Başkanlık Kupası,İstanbul

Beykoz Belediyesi Başkanlık Kupası,İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Kupası,İstanbul

Kartal Belediyesi Başkanlık Kupası,İstanbul

Ümraniye Belediye Başkanlık Kupası,İstanbul

ULUSLARARASI İSTANBUL PARK TUZLA B1 YARIŞLARI

Beylikdüzü Belediyesi Başkanlık Kupası,İstanbul

Yenidoğan Belediyesi Başkanlık Kupası,İstanbul

1995- 2012 Yılları arasında Türkiye’ de sadece bisiklet kültürü değil, bisiklet sporu adına da neler yapabiliriz kaygısı taşıyarak kendi irademizle yüklendiğimiz bisiklet sporcuları yetiştirmek sorumluluğunun gereği olarak yüzlerce genç sporcuya sponsorluklar yaparken;  onların bisiklet konusunda yetiştirilmesi bir yana, pek çoğunun özel hayatındaki sorunlardan, okul hayatına ve geleceğine dönük edineceği mesleğine kadar uzanabildiğimiz ve dokunabildiğimiz pek çok konuyla da birebir ilgilendik, rehber olduk, yollar açtık …

İmkansızlıklar içinde bile, devletin resmi kurum ve kuruluşlarının bisiklet sporu konusundaki geçmişten günümüze artması beklenirken bilakis azalarak gelen duyarlılığına rağmen, gençlerin ve sporcuların arkasında durduk.

Pek çok lisanslı sporcunun ve milli sporcuların yetişmesini sağlarken, bisiklet sporuna gösterilen ilginin artması için nice  projeler de gerçekleştirdik .

Sadece sporcu olarak değil, sektör için satıştan teknikerliğe pek çok alanda, pek çok gencin bileğine ekmek parasını kazanacağı bileziklerini de taktık.

Düzenlediğimiz yarışlar her yönden örnek olacak şekilde ve sporcularımızı teşvik edecek ödül sistemleriyle de, halkın ilgisini bu konuya çekecek içerik ve donanımla da ön plandaydı.

Her şey bisiklet, bisiklet sporu ve bisiklet kültürü adına büyük özveriler, fedakarlıklar ve imkansızlıklara rağmen imkanlar yaratarak gerçekleştirildi.

Bir bisiklet sporcusunun milli ve uluslararası platformda forma giyebilmesi için öncelikle bu konuda ülkemizdeki siyasi politikaların  değişmesi, kurum ve kuruluşların  görev tanımları ve imkanlarının ona göre düzenlemesi, bu sistemlerin suiistimal edilmeden işlerliğinin sağlanabileceği otokontrollerin arttırılması ve halkın da eğitim kurumlarının da bu konuda bilinçlendirilip farkındalığının arttırılması gerekmektedir

Jale Özen

Cevapla