ZAFER YOLU BİSİKLET TURUMUZU BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİK

30 AĞUSTOS 2023 ZAFER YOLU BİSİKLET TURUMUZU başarıyla gerçekleştirdik. 29 Ağustos sabahı İstanbul Bostancı sahilde 04.00 da buluşup, son hazırlıkları tamamlayarak araçlarla yola çıktık. Canlı yayın linki burada

Yalova’ dan saat 07.00 ‘ da bisikletler üzerinde turumuza başladık. Mevsim gereği havanın sıcağı dışında ilk saatlerde pek bir zorluk yaşamadıysak da, öğleden sonra ve ertesi gün rüzgarın şiddeti karşısında zorlu anlar yaşandığı doğrudur. Ama kimse bisiklet üzerinden inmeyi düşünmedi bile. Molalar ile su takviyesi, yemek ve ihtiyaç giderilmesinin ardından ilk gün BALIKESİR’ e vardığımızda bizi sevgili ATABİS BİSİKLET GURUBU ve EVREN ÖRNEK ile değerli arkadaşları bekliyordu. Alev hanım ve Hilal hanımın en az kendileri kadar güzel çiçekler ile bizi karşılaması ve sembolik olarak bu güzel çiçeği takım adına bana vermeleri de epey duygulu ve dostluk dolu anlar yaşanmasına vesile oldu. Akşam onların misafiri olarak Balıkesir’ in en keyifli mekanlarından birinde çaylarımızı yudumlarken, her bir ekip arkadaşımız için özel ve özenle hazırlanmış hediyelerimizi almak da bizi hem mutlu etti hem onurlandırdı. Misafirperverlikleri için tekrar tekrar teşekkür ederiz.

30 Ağustos sabahı ise bizleri Balıkesir’ den eskort desteği vererek çıkarıp uğurlayan Salih bey ve arkadaşlarına da tekrar teşekkürler.

30 Ağustos günü yolculuğumuz rüzgarın en sert yüzünü bize gene öğleden sonra gösterdi. Bu kadar da olamaz dediğimiz her anın ardından daha sert bir rüzgar ile karşılaştık. 18.00 civarı vardığımız BORNOVA İZMİR ATATÜRK MEYDANINDA tur brandamızı açarak yaptığımız kutlama ile KAPTAN ATİLLA ATAY ekip arkadaşlarımızı tek tek kutlayarak günün anlamı ve önemi adına sembolik olarak tasarlanan madalyaları takdim etti.

Meksika Atillalarımız da her turumuzda olduğu gibi bu sefer de bizlerle beraberdi ve onların bayrağını da bizimki ile beraber açıp ULU ÖNDER ATATÜRK’ ün BÜYÜK TAARRUZ ile kazandığı zaferi ortak bir ruh ile, kalp ile kutlamaktan mutluluk ve onur duyduk.

( Meksika Atillalarımız, 4 senedir sürekli bizim her ulusal bayramımız ve kutlamamız için Meksika’ da inanılmaz güzel ve bilgilendirici paylaşımlar yaparak tarihimiz ve kültürümüz için kendi topraklarında bizleri tanıtıyorlar.. Ayrıca istisnasız her hafta sonu bisiklet turlarında, tarihi, turistik, kültürel, sosyal, doğa vb her konsept tur içinde de bizim bayrağımızı da kendi bayrakları ile beraber açarak, hatta Atatürklü bayrağımızı da açarak YAŞASIN TÜRKİYE diye bağırıyorlar ve paylaşımlar ile içten yaklaşımlarını dünyaya gösteriyorlar.)

Törenin ardından hamam-yemek-dinlenme derken araçlarla tekrar İstanbul’ a doğru yola çıktık ve sabah gün doğmadan İstanbul’ a varmıştık.

Bu anlamlı turu tasarlayıp yıllardır aksatmadan uygulayan ve toplumda hem ulusal değerlerimiz hem de bisiklet için farkındalık yaratan Atilla Atay ‘ a da tüm ekip arkadaşlarımıza da içten dileklerimizle teşekkür ediyor ve kutluyoruz. Nicelerini sağlıkla defalarca daha yaşamak üzere diyelim…

Tüm yol ve yolculuk sürecine dair canlı yayın linkleri, video ve fotoğraf albümlerinin bağlantıları aşağıdadır.

ALBÜM GÖRSELLER VE VİDEOLAR

İnstagram CANLI YAYIN ve paylaşımlarımız

YALOVA’ DAN ÇIKIŞ

YOLDAN 1

YOLDAN 2

YOLDAN 3

YOLDAN 4

YOLDAN 5

YOLDAN 6

YOLDAN 7

YOLDAN 8

YOLDAN 9

YOLDAN 10

YOLDAN 11

YOLDAN 12

YOLDAN 13

BORNOVA MEYDANI TÖREN

METİN DEMİR’ den KISACA TUR ÖZETİ

Cevapla