İSTANBUL MENGEN BİSİKLET TURU 6-7/10/2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. “Mengen” dediğimizde çoğunuzun aklına ilk aşçılar gelir. Çünkü aşçıları ve yemekleriyle meşhur Mengen; yetiştirdiği aşçılar ile hem güzide ülkemizin her köşesinde hem de dünyanın her yerinde tanınır. Her sene de ULUSLARARASI AŞÇILAR FESTİVALİ yapılan MENGEN’ de bu sene farklı bir heyecan, farklı bir renk ve bambaşka bir yenilik de olacak. Mengen’ de geleceğin aşçılarına bisikletler götüreceğiz. Mengen Bisiklet Hareketi ile hem beldede ulaşım için öğrenciler bisiklet kullanacak hem de başlatılan bu girişim ile bisiklet kültürü yoğun bir ivme kazanacak. Sadece ulaşım değil, kültürel, sportif ve sosyal bir açılımın da startını verecek olan bu bisiklet hareketi ile MENGEN bambaşka bir profil kazanarak bisikletli inanılmaz etkinliklere de ev sahibi olacak hale gelecek. Evlerde yatan bisikletler de hayatın içine en verimli şekilde işte bu ivme ile katılacak…

Nasıl olacak bu hareketin startı derseniz…

Memleketi Mengen olan çok değerli işadamları bu konuya ön ayak olarak ATİLLA ATAY ile çok değerli ve özel bir projeye imza atacaklar.

Bu proje ile 36. MENGEN ULUSLARARASI AŞÇILIK VE TURİZM FESTİVALİ ne İstanbul’ dan bisikletler ile yola çıkarak 2 etap halinde gelecek olan ATİLLA BİSİKLET TAKIMI , ÖZEN MAKİNA’ nın değerli katkılarıyla temin edilmiş olan bisikletleri de getirecek ve AŞÇILIK OKULU öğrencilerine, okul müdürü nezdinde tahsisini sağlayacak. Bu bisikletlerin en verimli ve doğru şekilde kullanımı için ve bisiklet kültürünün Mengen’ de hızla yer edinebilmesi ve toplumsal bir nüfus edinebilmesi için Atilla Atay da belli aralıklarla burada eğitimler vereceği gibi, düzenli bir de takip sistemi kurulacak. Halkın bisikletlerinin de atıl kaldığı evlerden, bahçelerden, bodrumlardan çıkarılıp, yaşamın içinde aktif hale geçmesi için bu hareket gerçekten büyük bir etki yaratacak ve sonuçları aşama aşama hep birlikte izleyeceğiz.

Atilla Bisiklet ailesi ve ATİLLA BİSİKLET KULÜBÜ üyelerinden Hüseyin Ellialtıoğlu’ nun bir MENGENLİ olarak yüreğini koyduğu ve hayal edip gerçekleşmesi için verdiği emekler ve değerli katkıları ile gelinen noktada, sayesinde bizler de tanımaktan onur duyduğumuz kişi ve şirketlerin varlığı ile BİSİKLET KÜLTÜRÜ adına attığımız bu adımdan dolayı mutluluk ve gurur duymaktayız.

Detaylar için takipte kalın.

Sevgilerimizle

Jale

Cevapla