Mengen Bisikletli Yaşam Projesi Söyleşi Programımız, 28 Kasım tarihinde BAIBU Gastronomi ve Mutfak Sanatları Konferans Salonunda gerçekleştirildi…
Mengenli bir iş adamı olan Hüseyin Ellialtıoğlu’ nun bisikletli bir Mengen hayali ile başlayan yolculuğumuz Atilla Atay’ ın projelendirdiği yüzlerce projesinden bir yenisi olarak, etaplar halinde sağlam adımlarla ilerliyor.
Biliyorsunuz Mengen Uluslararası Aşçılar Festivaline İstanbul’ dan bisikletler üzerinde 2 günde gelerek BAIBU Gastronomi ve Mutfak Sanatları Topluluğu öğrencilerine ulaşım, spor ve sosyal etkinliklerinde kullanmaları için tahsis edilen bisikletler ile Mengen’ de bisikletli bir yaşam projesinin startını vermiş, evlerde duran atıl bisikletleri de bu konseptin içinde yaşama katacak bir MENGEN BİSİKLET HAREKETİNİ başlatmıştık. Şimdi projenin diğer etapları adım adım ilerlerken önce söyleşi programı, ardından da etkili bir üst düzey toplantı ile konuyu derinlemesine gündeme aldık.
Programda BAIBU öğrencileri ve Mengen halkı konuya gerçekten heyecan içinde katıldılar. Söyleşide Mengen Belediye Başkanı Sn. Turhan Bulut da bizimleydi.
Ayrıca bizleri gönülden destekleyen ve söyleşinin ardından yapılan toplantıda da konuyu her yönüyle masaya yatırıp değerlendirmelerde bulunduğumuz Mengen Kaymakamı Fatih Yıldız’ a,
Doç. Dr. Osman Çavuş’ a,
Bolu Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu’ na
Öğr. Gör. Ali Kemal Kemer’ e
Yüksekokul Sekreteri Mustafa Çankaya’ ya ve sevgili Hüseyin Ellialtıoğlu ve tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz…

Ve Hüseyin Ellialtıoğlu’ nun da anlatımıyla;
” Kararlıyız, bisiklet ile Mengen’in kaderini değiştireceğiz! Gerçekçi projelerimiz ile önce ilçemizi bisiklet kenti haline getireceğiz. Kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılar dahil olmak üzere halkımızı sürekli mutlu edecek kalıcı etkinlikler düzenleyeceğiz.

İlçemize farklı şehirlerden hatta farklı ülkelerden gelen öğrenci kardeşlerimizin sosyal yaşantılarına da katkı yapmış olacağız. Mengen’i düşünmek zorundayız, Mengen ile ilgilenmek zorundayız çünkü Mengen’i çok seviyoruz…

Türkiye’nin birçok şehrinde, ilçelerinde ve köylerinde bu projeleri yıllardır yapmış olan hocam, kaptanım, abim Sayın Atilla ATAY ilk günden itibaren çok yoğun programının içerisinde bizleri kırmayarak Mengen projelerimizi hazırlamıştır.

Abant İzzet Baysal üniversitesi Mengen Gastronomi Kampüsümüzde düzenlediğimiz ” Bisiklet kültürü ve Mengen Bisikletli Yaşam Projesi ” konulu söyleşide konuşmacı olarak ilçe yöneticilerini, halkımızdan katılanları ve öğrenci kardeşlerimizi bilgilendirmiş ve heyecanlandırmıştır.

Sayın Atilla Atay @atilla.atay ve eşi Jale Hanım’a @pedalperestjaleozenpilates verdikleri tüm emekler için sonsuz teşekkür ederim.”

Bu güzel programdan fotoğraflar için lütfen tıklayınız

Sevgilerimizle

Cevapla