Yazın en sıcak günleri olmasına rağmen, her pazar günü hala “yeni” ve eskilerden ara vermiş üyelerimizden “yeniden” gelenlerle zengin grubumuz, aynı enerji ile 25 yıldır aralıksız olduğu gibi, her pazar rutinlerine devam ediyor.
Gelişimin ve devamlılığın sonu yok çünkü temelimiz sağlam. Atilla Atay ile başlayan her oluşumda olduğu gibi, sonu olmayan, amaca ulaşmayan hiç bir etkinliğin içinde yer almıyoruz. Bu rutin antrenmanlar, sadece katılımcılar için değil, sosyal bir olgu olarak trafikteki araçlar ve yayalar tarafından da görüle görüle benimsenip, saygı duyulan, bunun tezahürü olan samimiyet ve sevgi dolu iletişimler içinde devamını getirdiğimiz aktivitelerdir.
Her çevirdiğimiz pedalın
toplumdaki bisiklet farkındalığına etmiş olduğu hizmet ve yarar adına, Atilla Atay’ ın “davam” diye sımsıkı, sapasağlam tuttuğu kavramın en yakın ve sadık takipçileri…yetmez tabi ki; sürdürücüleriyiz…
Kurtköy İstanbul Park civarındaki mola yerimize vardığımızda edilen sohbetlerin bile yarattığı sinerjinin önemi gerçekten hepimizin malumu.
Mola yerindeki sevimli dostlarımız köpeklerin ise her geçen gün artışına , onları çok sevdiğimiz için üzülüyoruz çünkü her biri belli ki sahipliyken terk edilmiş köpekler ve o kadar cana yakınlar ki, onları terk edip kaderlerine terk edenlere kızmamak mümkün değil… Çoğu köpeğin, taranmaya alışmış tüyleri taranmadığı için çektiği rahatsızlık, sağlıklı beslenmedikleri için yaşadıkları lezyon ve hastalıklar, sevgiye muhtaçlıkları ve araçlar arasında kaza geçirmiş oldukları için sakatlanmış olmaları bizi çok üzüyor. İnsanımız bir canı, şımarıkça anlık mutluluklar için alıp, sonra düşünmeden sokağa atmaktan vazgeçebilecek mi bir gün?
neyse…

Görseller için tıklayınız
Sevgilerimizle

Cevapla