Şubat ayı içinde, daha ilk yarısı içinde hem de; hem karı buzu, hem baharı, hem sıcağı, hem soğuğu, hem fırtınayı, rüzgarı, hem sağanağı yaşamadık mı? Yaşadık… Hepimiz havaların yaptığı bu ambale içinde ne giyeceğimizi bile şaşırdık. Baharın hissedildiği harika bir Pazar sabahı idi bu antrenmanımızın olduğu sabah… İşin hoş yanı 30-31 kişi vardık. Eksiklerimizin çok olmasına rağmen hem de… Hava her ne kadar kuru olsa da, Akfırat’ a çıkan yoldaki tünelin civarında, yağmur ertesi kalan, kamyonlardan da iyice balçıklaşmış, geçen haftanın tuzlanmış yollarının tuzuyla da iyice bulaşık hale gelmiş çamurların içinden mecburen geçerek, baştan aşağı hepimizin çamur banyosu yaptığı doğrudur. Her nasıl bir yıldız haritası varsa bugünün, sabahın ilk anından antrenmanın sonuna kadar, bisikletlerde lastik patlamasından, teknik arızalara kadar beklenmeyecek saçmalıklarda gerçekleşen bir dizi zincir vak’ayı da yaşadık.

Yol bisikletiyle ilk kez yukarı gelen Arda’ yı da, küçük jantlı dağ bisikleti ile en önden cevval şekilde tırmanabilen Muhammed’ i de, İlk kez yukarı gelen Uğur beyi de, önde grubu çeken sevgili Ömer ve bu konuda artık kıdemli dostumuz Sahra arkadaşımızı da, tüm grubu çekip çeviren ve düzenli ve güvenli gidişi yöneten sevgili Çetin arkadaşımızı da, tüm grubun teknik aksaklıklarının çözümünde ve arkada kalanları toparlayıp gerekirse desteklemekte 1 numara olan Enes kardeşimizi de tebrik ediyoruz, grupta sürüş kurallarına uyarak disiplin ve güvenliği ön planda tutan tüm katılımcılarımıza da teşekkür ediyoruz.

Atilla Atay ‘ a ise her zaman olduğu gibi bu oluşumu var edip, güvenli sürüş için gereken her şeyi öğretip, sürekli grubun en arkasından en önüne nabzı tutup, herkesi tek tek fark edip yöneterek gerçek bir kaptan olduğu için binlerce kez teşekkürler.. Değerli dostumuz İbrahim Salar bu antrenmanın sürpriz ismi olarak aramızdaydı.Kızını evlendirmiş, Allah uzun bir ömür boyu mutluluklar versin:) Sevgili Gürol bey yeni bisikleti ile katıldı bu hafta… Nazara geldi diyelim lastik patlamaları nedeniyle ancak yollardaki o ince tellerden bu hafta muzdarip olan sadece kendisi değildi..

Keşke yollarımız daha temiz olabilse… Yeni antrenmanlarda yeni güzelliklerle buluşmak üzere…

Tüm katılımcılarımıza, sevenlerimize ve izleyenlerimize en içten dileklerimizle sevgiler …

Görseller için tıklayınız

Jale & Atilla

Cevapla