KADIKÖY’DE YEPYENİ BİSİKLETLER KİRALAMAK DA MÜMKÜN

Kiralık bisiklet denildiğinde yıllardır hep akla kullanımdan düşmüş eskimiş bisikletler gelirdi.. Paslanmış, bakımı belki arada bir yapılan,lastikleri genellikle inik, zincirleri yağlanmamış, vitesleri bozuk, sele ayarı tutmayan, frenleri öten-çalışmayan  vb. O yüzden de bisiklet sevenler bilir, herhangi bir yere gezmeye gidildiğinde bisiklet kiralayıp bir tura çıktığınızda burnunuzdan gelme ihtimali de yüksektir..

Sonra geçen zaman içinde, Atilla Atay’ın bisiklet kültürü adına belediyeler ve yerel yönetimlerle, sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı yüzlerce bisikletli projenin ardından, hükümet politikaları arasında yer bulan bisikletin kiralanması ve bisiklet yollarının yapılması için büyük adımlar atıldı, destekler verildi, bisiklet yolu yapan beldelere binlerce bisiklet hediye edildi.

Sonuçta  kredi kartınızla kiralık bisiklet  alabileceğiniz ve sonra da başka bir noktada bırakabileceğiniz kiralık bisiklet istasyonlarının dönemi başladı. Bu kiralık bisikletlerin hepsi bir model olarak  son derece nizami, güzel ve istek uyandırıcı idi. Ancak düzenli bakımları yapılmayan ve bilinçli kullanılmayan bu bisikletleri halkın altında her gördüğümüzde bisiklet kültürü adına çalışan kişiler olarak içimiz de cız etmeye başladı..

Çünkü akordu bozuk sekizler çizerek giden, havası inik, lastiği patlak, zincirinden sesler çıkan bisikletler üzerinde eziyet çeken insanlar söz konusu idi.

Bisikletin, binildiğinde kişiye mutluluk vermesi, kişiyi daha çok kullanmaya teşvik edebilmesii, kişinin ulaşımını sağlayabilmesi, kişinin güvenliğini tehlikeye atabilecek eksikliklerinin de olmaması gereklidir.

Freni tutmayan, lastiği patlak, ayarları bozuk bir bisiklet; kullananı bezdirdiği gibi kazalar yapmasına da sebep olabilir hatta kişiyi sakatlayabilir.

O halde kiralık bisiklet konusu asla yabana atılabilir bir konu değildir.

Atilla Bisiklet, Caddebostan Barlar  sokağında açmış olduğu yeni şubesinde bisiklet kiralama konusunda da bir ilke daha imza atarak, MOSSO ve ÜMİT Bisikletin 2018 modellerinden sıfır bisikletleri KİRALAMAYA BAŞLADI. Hem de kiraladığı bisikletler sadece şehir bisikletleri, dağ bisikletleri değil, yol bisikletleri de, çocuk bisikletleri de, katlanır bisikletler de var… Hepsi her kiralama öncesinde lastik havalarından teknik donanımına kadar kontrolden geçerek kullanıcıya teslim ediliyor ve  müşteri memnuniyetinde ilk günden itibaren çok memnuniyet verici geri dönüşler sağlanıyor, hatta devamlı müşteriler oluşmuş durumda ve  kullanımını beğendiği bisikletlerin aynısını arzu ederse satın da alabiliyor.

GINGER dediğimiz elektrikli ve 3 tekerlekli ürünler de, FATBIKE dediğimiz modellerde bisikletler de müşterilerin beğenisine göre kiralama hizmetine dahil edilmiş durumda…

Aile boyu bisiklete binmek isteyenler için çocuk bisikletinin de bulunması çok ince bir düşünce elbette..

Toplu bisiklet kiralanması hizmeti  ve  paten- kaykay  vb ürünlerin kiralanması da yakın bir gelecekte gündemimizde…

Caddebostan sahil yolunun yakınında, Caddebostan 3M Migros ‘dan Bağdat caddesine bağlanan en işlek sokağın üzerindeki Atilla Bisiklet Caddebostan mağazası sadece satış ve kiralama hizmetiyle de yetinmiyor, Aksesuar, yedek parça, takas, bisiklet yıkama, bakım-servis hizmetleri ile her seviye için bisiklet dersleri de mevcut..

Adres için bağlantı linkini de verelim:

https://goo.gl/maps/p92WmWwhLzv

Bisikletli dünya medeni dünyadır…

Sevglerimizle

Jale Özen

Cevapla