Meksika mı? Atillalar mı? “Allah Allah nasıl yani?” sorusu çok geliyor çünkü her hafta sosyal medyada sayfalardan taşıyor Meksika Atillalarımızın muhteşem enerjisi… Uzun zamandır sosyal medyada pek çok takipçimizin gözüne çarpan MEKSİKA ATİLLALARI konusunda biraz bilgilendirme yapalım. Evet dünyanın öteki ucu denecek kadar uzak, okyanus ötesi diyarlardan, içlerinde bir tane bir TÜRK olmadan, aramızda ortak bir lisan dahi olmadan, tamamen bisiklet üzerine olan tutkumuz, davamız, projelerimiz, disiplin ve istikrarla devam eden turlarımız, formalarımızın kullanımı ve paylaşımlarımız, yayınladığımız manifestolarımıza, can-ı gönülden bir destek, kalpten bir samimiyetle ailemize katılma talebi ve muhteşem bir bisiklet dostluğu girişimi geldi. Ne zaman? 2019 senesinin Ekim ayında. Biz de beklentisizce, sevgiyle, saygıyla icabet ettik bu samimi yaklaşıma… İletişimi kuran kişi, şu anda MEKSİKA ATİLLALARI GRUBUMUZUN da Kurucu ve Başkanı olan GONZALO AGUİRRE BELTRAN idi. Meksika’da düzenli olarak bisikletle doğa ve kültür turları yapan, bisikletin insanlığın ve dünyanın kurtuluşu olduğuna inanan, hümanist, dost canlısı, sevgi dolu harika biri. Sonra kalktı geldi yanımıza, ziyaret etti bizi… Elimizde google translator ile birbirimizi heyecan ile anlamaya çalıştık ama kalpler ve ruhlar çoktan anlaşmıştı.. O bizi anladı, tanıdı, hissetti, biz onu… Bitmedi bu iletişim tabi bilakis arttı ve önce 10, derken 20, derken 30 ve 40… 40 da az geldi sonra… Formalarımızdan istediler ama MEXİCO-TÜRKİYE tasarımıyla ve ATİLLA KLASİK ÇİZGİSİ ile… Hemen tasarladık, hazırladık, yılan hikayesine dönen gümrük engellerine, 1 seneyi aşan ulaştırma problemlerine rağmen, araya giren özverili pilot dostlar sayesinde Haziran ayında bir FORMA TESLİM TÖRENİ yaptılar ve tek tek isimlere gönderdiğimiz forma takımları, kollukları ve buffları giyip bizlere hem törenin fotoğraflarını, hem videolarını gönderdiler…

Her hafta turlarında formalarımız ile MEKSİKA’ nın en özel ve anlamlı kültürel, tarihi mekanlarına, doğasının muhteşem ormanlarına dağlarına gittiler, kasabalardan köylerden geçtiler. Her yerde bizim formamızla fotoğraflar , videolar çekerken, şanlı bayrağımızı da kocaman açıp dalgalandırdılar, hem de ne dalgalandırmak… Göğsümüzü kabarttılar, onurlandırdılar, mutlu ettiler. Artık ATİLLA AİLESİNİN ve Atilla Atay’ın BİSİKLET DAVASININ bir ucu da ta Meksika’ da. Hatta AMERİKA temsilcilerini dahi gene bir törenle seçtiler bile Yakında ondan da gelir haberler.

Avrupa ayağımızda da gönüllü ATİLLALARIMIZ var bayrağımızla büyük turlara, üzerlerinde formamızı giyerek çıkıp pedal basan ve bizleri onurlandıran, göğsümüzü, koltuk altlarımızı kabartan. Sevgili Coşkun Gümüş ve değerli eşi Sevgi Gümüş …. Sevgili Kemal ve Nesrin Açıkgöz ailesi… Onları da ayrı bir paylaşımda ele alacağım hepsinin değeri o kadar büyük ki bizler için.

MEKSİKA ATİLLALARI için görselleri buradan görebilirsiniz…

Sevgilerimizle

Cevapla