VAN’ DAKİ ÇOCUKLARA 200 BİSİKLET

23 NİSAN 2012 itibariyle yola çıktığımız, Van’da internet bağlantımız olmadığı için size bugün (24.Nisan.2012) tüm haberini ulaştırabildiğimiz, Pendik Belediyesi ile ortak yürütülen “Van’daki Çocuklara 200 Bisiklet Dağıtım Projemiz” mükemmel bir şekilde nihayete erdi.

16-22 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleşen ve çocuklarımıza 23 nisan hediyesi olarak tasarladığımız projenin ilerki günlerde bir devam projesi olma ihtimali de bulunmakta.

16 Nisan Pazartesi günü başta Pendik Belediyesi ve Atilla Bisiklet olmak üzere Delta Bisiklet, Bianchi , Dernek kurucu üyelerimizden Muzaffer EFENDİOĞLUBurhan ERDEM ve bisiklet sever bir takipçimiz olan Yaman AVCI ve arkadaşlarının sağladıkları katkılarla toplamda 200 bisikletin Medlog Lojistik‘in bizlere bisikletlerin nakli için sağlamış olduğu TIR’a yüklenilmesi ile başladı.

Görseller için tıklayınız

17 Nisan Salı günü Pendik Belediye Başkanı Kenan ŞAHİN, müzik sanatçısı NEV, Pendik Belediyesi  Başkan Danışmanları’nın ve basın mensuplarının katıldığı protokol ile Pendik sahilinde hazırlanan kafile konvoyu renkli ve kalabalık bir etkinlik ile start aldı. Proje startı verilirken bisiklet takımımıza Pendik Belediye Başkanı Kenan ŞAHİN, Başkan Danışmanı Kamil ERGUN ve sanatçı NEV kısa mesafeli bisiklet kullanarak eşlik ederek takımımızı  Van ‘a uğurladılar. Takımımız sembolik olarak gerçekleştirilen İstanbul – Kocaeli etabını tamamlayarak Kocaeli’nde eşyaların Pendik Belediyesi tarafından sağlanan nakil araçlarına yüklenilmesi ile Van’a hareket etti.

18 Nisan Çarşamba günü yaklaşık 17 saatlik bir yolculuktan sonra Van-Erciş olarak duyurduğumuz fakat askeri birimlerin bizler için emniyetsiz olacağını belirterek Patnos-Erciş olarak son anda değiştirmek zorunda kaldığımız sembolik bisiklet etabımız değerli ordumuzun bizlere eskort olarak sağladığı 2 adet BTR araç ile gerçekleştirildi. Erciş’ e varıldığında yol yorgunu olan ekibimiz istirahate geçti.

19 Nisan Perşembe günü hazırlıklarımız, program ile gerekli bağlantılarımızı gerçekleştirdiğimiz ve bisikletlerin dağıtılacağı köylere ön gezi yaparak bilgi topladığımız bir gündü. Akşam üzeri Van’a ulaşan Medlog Lojistik nakil TIR’ı yine askeri birimlerimizin bizlere sağlamış olduğu askeri alan içerisine yerleştirilerek emniyete alındı.

20 Nisan Cuma günü sabah erken saatte tüm ekip olarak bisikletlerin TIR’dan indirilmesini gerçekleştirerek bisikletlerin montajına başladık.Tüm günümüzü alan bisikletlerin montajı ve geri yüklenmesi esnasında bizlerden yardımını ve sağladıkları imkanları esirgemeyen ordumuza saygı ve teşekkürlerimizi sunarız.

21 Nisan Cumartesi Büyük Gün! Sabah erken saatte hazırlanan ekipler hummalı bir çalışma içerisine girerek organizasyonu yürütmeye başladılar. Pendik Belediyesi ekipleri ve BKGSK ekibimiz  3 okulun öğrencilerinin toplandığı Karlıyayla  köyüne hareket ederek ön hazırlıkları yapmaya başladı. TIR’ın okula yanaşması ile ismi önceden belirlenmiş öğrencilerin adına kodlanan bisikletlerin okul bahçesinde dağıtıma hazırlanmasından sonra öğleden sonraki program için Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’in ve Protokolün okula teşrifi ile program start aldı. Öğrencilerin hazırlamış olduğu gösteriler sergilendikten sonra Karlıyayla için belirlenmiş olan bisikletlerin dağıtımı  yapılarak bir sonraki köy olan Yukarı Işıklı köyünün dağıtım programı için hazırlıklar başladı.

Yukarı Işıklı iki kalabalık okulun öğrencilerine eğitim sağlayan büyük bir köy. Buradaki öğrencilerimizde hazırlamış oldukları gösterileri sergilediler sonrasında Pendik Belediye Başkanı Sn.Kenan Şahin BKGSK Dernek Başkanımız Atilla ATAY ile beraber öğrencilere sembolik bir bisiklet dağıtım töreni ile bisikletlerini teslim ettiler. Güvenlik önlemleri gereği bu köyümüzde bisikletleri istemeden de olsa TIR üzerinden dağıtmak zorunda kaldık. Ertesi gün verilen küçük çaplı bisiklet eğitimleri sonrasında tüm ekip hazırlıklarını tamamlayarak İstanbul’a geri dönüşe geçti

Bu projede emeği geçen, katkıda bulunan, tüm imkanlarını bizlere sunan Pendik Belediyesi, Atilla Bisiklet, Medlog Lojistik, Delta Bisiklet, BianchiMuzaffer EFENDİOĞLUBurhan ERDEMYaman AVCI ve arkadaşlarınaVan Erciş’te bulununan Ordu Emniyet Kuvvetlerine ve Polis Asayiş Emniyet Birimlerine  TEŞEKKÜRLERİMİZİ SAYGI İLE SUNARIZ!

 

 

 

 

 

Cevapla